Firemní webová televize

Přináší nový trend v obsahu internetových prezentací firem - FWT (firemní webovou televizi). Jedná se o multimediální formu sdělení novinek z firemního života zadavatele, které je umístěno v rámci jeho webové prezentace. Ve své výsledné podobě může vypadat jako klasické televizní zpravodajství nebo třeba reportážní pořad.

Zákazníci a návštěvníci internetových stránek zadavatele mohou díky FWT nahlédnout do aktuálního dění ve firmě, k vidění mohou být reportáže z firemních a společenských akcí nebo třeba aktuální zprávy z oboru činnosti zadavatele. Důležité informace mohou získat jak zájemci o zaměstnání, tak i například novináři a úředníci státní správy.

Reportáže FWT připravují zkušení redaktoři a zpracovávají se v našem studiu. Jejich hlavní výhodou je kontrola obsahu sdělení definovaným zástupcem společnosti a odbourání neosobní komunikace prostřednictvím newsletterů a informačních mailů. Reportáž může být natočena ve virtuálním studiu a doplněna o animace, grafy a další podpůrné prvky tak, aby pořad byl zcela srozumitelný a jeho obsah plně využitelný. Na rozdíl od přímých televizních přenosů si divák FWT může zvolenou část kdykoliv znovu přehrát nebo se vrátit ke starším příspěvkům.

FWT se může stát efektivním nástrojem interní cílené komunikace mezi centrálou zadavatele a jednotlivými pobočkami či forma školení pracovníků bez nutnosti přítomnosti školitelů na jednotlivých pobočkách.

Internetová prezentace FWT je postavena na technologiích společnosti Google, Inc. a využívá datového prostoru serveru YouTube. Videa uložená na tomto serveru jsou ve formátu Flash video, který umožňuje optimalizovat rozlišení videozáznamu podle dostupného hardwaru diváka. Datový tok a výsledná kvalita obrazu videa je nastavena tak, aby uspokojila většinu českých uživatelů internetu. Ovládání videa je přitom velmi jednoduché a intuitivní.

Jednotlivé reportáže uložené na serverech YouTube jsou vedle návštěvníků webových stránek zadavatele přístupné také všem internetovým uživatelům po celém světě v rámci kanálu YouTube vyhrazeného zadavateli. Díky tomu mohou reportáže shlédnout zájemci i bez toho, že by přímo navštívili firemní stránky zadavatele. Díky těmto technologiím nevznikají žádné další náklady spojené s provozem FWT.